top of page
< Atgal

Senovės dienos SAMANOS

Samanos2023_Merkinės fabrikas_Merkinė

RUGPJŪČIO 19-20 dienomis

Kaina:

nemokama

Senovės dienos SAMANOS 


Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias Senovės dienas kalba Merkinės miestelio gyventojai. Dar tarpukariu organizuota šventė grįžta su nauju ir simboliniu pavadinimu „SAMANOS”. Rugpjūčio 19-20 dienomis Merkinės fabrike viecinių ir užeivių lauks paskaitos, koncertai, ekskursijos, virtualios ir tikros realybės patyrimai, amatininkų turgelis. Lauksime jūsų Merkinės fabrike - patirti nuostabią tradiciją!


𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠𝗔


𝗥𝘂𝗴𝗽𝗷𝘂̄𝗰̌𝗶𝗼 𝟭𝟵 𝗱. | ŠEŠTADIENIS


Vieta: Merkinės Fabrikas (Gardino g. 28)


11-17 val.  Amatininkų ir prekeivių turgus

12-17 val.  Istorinė virtuali realybė - žaidimas „Merkinės pilis 1377-ieji". Pristato Merkinės krašto muziejus

13-16 val.  Senovės virtuvė. Pristato Vytaras Radzevičius

13 val. Istoriko Žygimanto Buržinsko paskaita „Pirmasis istorijos festivalis Lietuvoje - Senovės dienos Merkinėje 1935 metais"

14 val.  Istorikės Neringos Dambrauskaitės-Martinkėnės paskaita „Maisto produktai ir patiekalai ant Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Vladislavo Vazos stalo"

15 val.  Knygos apie šv. Hildegardą autorių Jolitos Bernotienės ir Onutės Grigaitės paskaita „Džiaugsmas pagal šv. Hildegardą arba kaip atsisveikinti su liūdesiu"

16 val. Žadvilės Kalinauskienės paskaita „Ir grožiui, ir naudai. Apie augalus - kitaip"

18-19.30 val.  Grupės SIDABRO koncertas

20-22 val.  Grupės SKYLĖ koncertas


𝗥𝘂𝗴𝗽𝗷𝘂̄𝗰̌𝗶𝗼 𝟮𝟬 𝗱. | SEKMADIENIS


 Vieta: Merkinės Fabrikas (Gardino g. 28)


10-15 val.  Amatininkų ir prekeivių turgus


Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt

bottom of page