top of page
Projektas_Merkinės fabrikas_Vytaras Radzevičius_Merkinė_4.jpg

Apie projektą

Logo_EEA_grants.png

Kartu su partneriais sukūrėme projektą „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ arba trumpiau – „Merkinės fabrikas“, kuris sėkmingai finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis.

Projektas_Merkinės fabrikas_Vytaras Radzevičius_Merkinė_5.jpg

Kultūrų kryžkelė

Įsikūrėme unikalioje vietoje – šalia Merkinės piliakalnio, su vaizdu į Nemuno ir Merkio santakos slėnį. Miestelis su turtinga istorija, kadaise svarbus kaip urbanistinis centras, įsikūręs sankryžoje tarp Lietuvai istoriškai svarbių miestų: Vilniaus, Kauno, Baltarusijos Gardino, Lenkijos Krokuvos. Net ir šiandien čia verda tautų, kultūrų ir interesų sriuba, pagardinta ypatingais žydiškais prieskoniais.

 

Dabar „Merkinės fabriko“ lokacija – po 100 kilometrų nutolusi nuo Vilniaus ir Kauno, trikampyje tarp Druskininkų, Varėnos ir Alytaus išlieka geografiškai patogia vieta gaminti kultūrą. 

Tvari gamyba

Tvarus požiūris palieka nuošalyje materialius dalykus ir kviečia mėgautis procesu. „Merkinės fabrike“ ir mes orientuojamės į lėtą vartojimą, siekdami pajausti aplinką, vietos žmones ir tradicijas. Esame tikri: tik kartu su bendruomene, atrasime gylį, prasmę ir norą puoselėti iki šiol nenaudotas Merkinės miestelio kultūros vertybes. 

Projekto metu renovuoti ir įveiklinti istoriniai pastatai virs nauja susibūrimo vieta: kultūriniai vakarai su vietos kūrėjais, literatūros skaitymai, folkloro bei akustiniai koncertai – tik dalis to, ką esame numatę fabriko gamybos linijose.

Projektas_Merkinės fabrikas_Vytaras Radzevičius_Merkinė_1.jpg
Projektas_Merkinės fabrikas_Vytaras Radzevičius_Merkinė_3.jpg

Vartoti lėtai

Merkinė yra mažas miestelis, kurio namų ašis – laisvė, atvirumas ir kūryba. Čia vyksta globalios diskusijos ir laukiami visi požiūriai. Lyg Leonido Donskio „namuose, be pykčio“. „Merkinės Fabrikas“ atspindi šios lokacijos istorinę įvairovę iš šių dienų žvilgsnio.

Kartu su partneriais Lietuvoje ir Norvegijoje siekiame, kad „Merkinės fabrikas“ netaptų greito vartojimo turistiniu objektu, o siūlytų lėtą, kokybišką ir gilų vietos kultūros ir istorijos supratimą. 

bottom of page