top of page
< Atgal

Opera su džinsais

Renginys Merkinėje_Opera su džinsais_Merkinės fabrikas

BIRŽELIO 25 d., ŠEŠTADIENIS, 19:00 val.

Kaina:

nemokama

Aprašymas:


Iškart po Joninių, birželio 25 d. 19 val. Merkinės dvarvietės pievoje vyks nemokamas trijų operos solistų Rafailo Karpio, Šarūno Šapalo ir Laimono Pautieniaus pasirodymas „Opera su džinsais“.


Merkinė garsėja ne tik neįtikėtina istorija, įkvepiančio grožio kraštovaizdžiu, bet ir tuo, kad šiame mieste užaugo ne vienas Lietuvos operos solistas. „Opera su džinsais“ į gimtąjį miestą pakvietė sugrįžti net tris gerai žinomus atlikėjus – Rafailą Karpį, Šarūną Šapalą ir Laimoną Pautienių.


Prisimindamas gimtąjį miestelį, operos solistas Laimonas Pautienius Merkinę vadina miestu. Galbūt dėl to, kad dar nuo vaikystės jos ribos du kartus per savaitę išsiplėsdavo iki pat Varėnos, kurioje atlikėjas lankė muzikos mokyklą. Solistas kaip dabar prisimena: grįždavęs namo paskutiniu autobusu vėlai vakare – tai būdavusios labiausiai nekenčiamos savaitės dienos. Nuo mokyklos svajojęs tapti mediku, Laimonas gero tėvų bičiulio, šviesios atminties maestro Virgilijaus Noreikos buvo pastūmėtas dainuoti ir atrado savo kelią į operą.


Dar būdamas studentu, Laimonas tapo ir savo sūnėno, šiandien irgi gerai žinomo operos solisto Šarūno Šapalo įkvepėju: „Laimonas – mano krikšto tėvas ir pirmas dainininkas, kurį pažinojau. Važiuodavau žiūrėti jo spektaklių: „Carmen“, paskui „Pilėnai“, Trakų pilyje. 17 metų, Laimono mama ir mano močiutė, nusprendė mane ruošti „Dainų dainelės“ konkursui. Sudainavau konkurse, o paskui jau buvo neišvengiama – nieko kito ir nenorėjau, tik tapti dainininku“ – prisiminimais dalinosi iš Merkinės kilęs ir dažnai čia grįžtantis operos atlikėjas.


Merkinė yra paslaptingas ir trečiojo renginio solisto – Rafailo Karpio giminės istorijos puslapis. Tai miestas, kuriame gimė jo senelis ir palaidoti proseneliai. Ne be reikalo „Operos su džinsais“ idėja ir gimė Rafailui besišnekučiuojant su Merkinės fabriko įkūrėju Vytaru Radzevičiumi: „O kas, jei trijų upių santakoje uždainuotų žuvys?“. Simboliška, kad garsių operos atlikėjų Rafailo Karpio ir Šarūno Šapalo pavardės leis įgyvendinti šią fantasmagorišką ir kiek komišką mintį.


„Programa, kaip ir koncerto pavadinimas, turėtų būti neįpareigojanti – paneigiant kai kurių galvose esančius stereotipus, kad opera skirta tik elitui. Greta rimtų arijų bei duetų stengsimės žiūrovus palinksminti linksmesnis, gal netgi komiškais kūriniais“ – apie unikalų renginį Merkinės fabrike kalbėjo operos solistas Rafailas Karpis.


Nuo vaikystės regėtas, daugybę prisiminimų keliantis Merkinės gamtos grožis „Operai su džinsais“ neabejotinai pridės spalvų, kaitins ir atlikėjų, ir klausytojų vaizduotę. Kad dainuoti operą įmanoma ne tik teatro scenoje per savo karjerą yra įsitikinę visi trys „Operos su džinsais“ solistai. „Svarbu nebūtų šalta“, - juokavo Laimonas Pautienius ir sakė, kad liko tik išsirinkti, kurie džinsai labiau tinka – labiau, ar mažiau suplyšę.


Populiarūs operos, operečių ir estrados kūriniai bus atliekami po atviru dangumi, trijų upių santakos peizaže. „Operos su džinsais“ konferensjė Vytaras Radzevičius primena, kad džinsai – būtinas renginio aprangos kodas.


Merkinės fabriko renginiuose fotografojuoma ir (ar) filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page