top of page
< Atgal

Gedulo ir vilties dienos minėjimas

Gedulo ir vilties dienos minėjimas_Merkinės_fabrikas_Merkinė

BIRŽELIO 16 d., PENKTADIENIS

Kaina:

nemokama

Amžiaus cenzas N13, 1val 52 min

Trumpametražinis, meninis

Aprašymas: Birželio 16 dieną, 18 val., Merkinės kultūros centre vyks gedulo ir vilties dienos minėjimas. Ne tik pristatysime du puikius filmus - trumpametražį MARIJA (2022 m. rež. Darius Skramtai), meninį POETAS (2022 m. rež. Vytautas V. Landsbergis) - bet ir kviesime į susitikimą su filmo MARIJA kūrėjų komanda! Renginys nemokamas.

🎥 MARIJA

Trumpametražis meninis filmas, paremtas tikrais faktais, apie pokaryje Dzūkijoje, Mergežerio kaime gyvenusią šeimą, tragišką jos likimą partizaninio pasipriešinimo sovietinei okupacijai kontekste.

Vaidina neprofesionalūs aktoriai - Mergežerio kaimo (Varėnos raj.) gyventojai. Dirba profesionali filmavimo komanda. Filmuojama autentiškose vietose, naudojami autentiški drabužiai, vartojama dzūkų tarmė.

Marija – tai paprasta, jautri, rūpestinga partizanų ryšininko žmona ir vaikų mama. Ji jaučia nuolatinę baimę ir įtampą dėl vyro Boliaus Vainilaičio aktyvios pagalbos partizanams, nes jos manymu, tai yra tiesioginis kelias link mirties. Ji blaškosi tarp šeimos interesų ir vyro patriotinių siekių. Bolius tiki laisvės kova, padeda partizanams, tačiau jo geriausias draugas, užverbuotas MGB agentas „Raktas“ išduoda partizanų būrį, Bolių ir pats jį nužudo. Praradusi vyrą, namus, likusi su trimis mažametėmis dukromis, Marija ištremiama į Suvalkiją. Tačiau ji jaučia bendruomenės palaikymą, jos tikėjimas Lietuvos laisve sustiprėja.

🎥 POETAS

Tikromis Lietuvos partizanų istorijomis paremtas Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio vaidybinis filmas „Poetas“ – tai jaudinanti juosta apie laisvės troškimą, drąsą priešintis nekenčiamam režimui bet kokia, net ir savo gyvybės kaina.

⭕️ Renginys nemokamas, jo metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Merkinės Kultūros Centras

🔴 Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt


bottom of page