top of page
< Atgal

Gretos Skaraitienės fotografijų paroda „100 tikrų žmonių portretų“

Fotografijos_Gretos_Skaraitienes_Merkinės fabrikas

GRUODŽIO 17 d. ŠEŠTADIENIS

Kaina:

nemokama

Aprašymas:


Kviečiame apsilankyti Gretos Skaraitienės fotografijų parodoje „100 tikrų žmonių portretų”.


Parodos atidarymas vyks Merkinės kultūros centre gruodžio 17 d. 15 val. Po parodos – kūrybinis vakaras su fotografe: Gretą Skaraitienę kalbins žurnalistė Laisvė Radzevičienė.


G. Skaraitenė kuria fotoprojektus, sujungiančius meno ir kultūros atstovus, supažindina su jais bendruomenes.

„Tikriausi žmonės būna tuomet, kai nesistengia niekam patikti, nebando atlikti jokio vaidmens ar įsisprausti į tam tikrą įvaizdį. Nesurežisuotai fotografijai nereikia ruoštis, puoštis ir daryti šukuosenos, nereikia pozuoti. Kita vertus, vos pastebėjęs, kad yra sekamas fotoaparato akies, dažnas geba įsitempti per sekundės dalį, ir jo esybė pasislepia už grimasos. Autentiškos akimirkos labai trumpos, trapios ir retos, o šių užsibrėžiau sugauti net 100 – po vieną už kiekvienus Lietuvos šimtmečio metus. Šis projektas buvo dovana sau, o paroda – dovana jums, kad sekėte, laukėte naujų portretų, rašėte palaikymo žinutes ir neleidote sustoti. Tik Jūsų dėka atsirado mintis apie parodą. Viena nebūčiau apie tai net svajojusi,” – sako G. Skaraitenė.


Apie autorę

  • 1990 metais Vilniuje baigė fotografiją tuometinėje Aukštesniojoje technologijos mokykloje. Nuo 1993 aktyviai dirba kaip fotožurnalistė ir fotomenininkė. Jos nuotraukos nuolat publikuojamos svarbiausiuose Lietuvos žiniasklaidos kanaluose.

  • Nuo 2005 m. G. Skaraitienės darbai kasmet atrenkami į Lietuvos spaudos fotografijos finalininkų parodas.

  • 2022 m. G.Skaraitienė kūrinys tapo „Lietuvos spaudos fotografija 2022-ieji“ laimėtoju „Pramogos“ kategorijoje ir buvo įvertintas „Auksinio kadro“ apdovanojimu.

bottom of page