top of page
< Back

Presentation of Žaižaruojančios dangaus skeveldros (Sparkling Shrapnel from HEAVEN), by author Juozas Gaižauskas

Juozas Gaižauskas_knyga apie Mačernį_Merkinės fabrikas_Merkinė

28 JANUARY, FRIDAY, 18.00 (6pm)

Price:

free

Aprašymas:


Sausio 28 dieną, 18 valandą Merkinės kultūros centre vyks aktoriaus, atlikėjo ir rašytojo Juozo Gaižausko knygos „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ pristatymas.


Vytauto Mačernio poezija, poeto gyvenimo skeveldros, knygos ištraukos, liūdnos ir linksmos istorijos, dainuojamoji poezija ir koncertas „Už lango žiema, bet tarp mūsų tik vasara“, kurį atliks knygos autorius Juozas Gaižauskas (gitara, vokalas) ir aktorė, atlikėja Emilija Latėnaite (fleita, vokalas).


Knyga „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ – tai dviejų keistų vaikėzų pokalbis, dalijantis kūryba tarp šiapus ir anapus. Neįtikėtina V. Mačernio poezijos rinktinė, gelmių knyga, kurioje autorius kalbasi su žuvusiu poetu. Ar galima juokauti po mirties? Ar mirę poetai verkia? Ir kodėl anapus galima perskaityti dar neparašytas knygas? Kai turinio gelmės susprogdina formą, puslapiuose pažyra žaižaruojančios dangaus skeveldros.“ – savo trečiąją knygą pristato aktorius ir rašytojas Juozas Gaižauskas.

Atsitiktinė skeveldra, įsmigusi poetui V. Mačerniui į smilkinį, šioje knygoje virsta visrakčiu, atrakinančiu suvokimo ribas. Ir tada pažyra įvairių formų ir dydžių literatūrinės dangaus skeveldros iš anapus. Tik kas jas parašė? Ir kodėl jos taip skaudžiai sminga į širdį? Susitikime drauge ieškoti atsakymų į šiuos ir kitus svarbius klausimus.


Šio vakaro metu bus atidaryta karpinių paroda „Aš atnešiau jums saulės patekėjimą“, kuri taip pat skirta atminti Vytautą Mačernį. Įprasminti šio jauno talentingo rašytojo kūrybą sumąstė Laima Žėkienė, Diana Lukošiūnaitė ir Lina Kabelkaitė. Sukurta 17 popieriaus karpinių V. Mačernio poezijos motyvais. Paroda Merkinės kultūros centre veiks iki š. m. vasario 19 d.


Renginio partneris: Merkinės kultūros centras.


DĖMESIO! Renginyje Jūsų laukiame su galiojančiu galimybių pasu. Renginio metu būtina dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.


bottom of page