top of page
< Back

Filmo „Yesterday“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi

YESTERDAY

Filmas Yesterdau_Merkinės fabrikas_Merkinė

VASARIO 1 d., KETVIRTADIENIS

Price:

nemokama

Amžiaus cenzas N7, 1 val. 28 min

Dokumentika

KAI DIEVAS BUVO ROKENROLAS… 🎸


⭕️ Vasario 1 dieną, 17.00 val., Merkinės fabriko Kepsnių ceche kviečiame į susitikimą su filmų „Ekskursantė“, „Vilniaus getas“, „Pelėdų kalnas“ režisieriumi Audriumi Juzėnu ir jo naujausios kino juostos - „Yesterday“ peržiūrą!


⭕️ Tai filmas apie 6 - 7 dešimtmečio roko pionierius ir legendines roko grupes Lietuvoje, bigbyto muzikos ir bitlomanijos epochą, kuri savyje nešė nepaprastą jaunimo jėgą, naujų idėjų alkį, begalinį laisvės troškulį ir ypatingą meilę muzikai.


⭕️ Filmas „Yesterday“ – odė lietuviško roko milžinams - gyvas, įtaigus pasakojimas apie tai, kas buvo lietuviškas rokas, kokią žinią jis skleidė, ką išgyveno jį groję ir klausę fanatai. Nors vaizdinės medžiagos iš to meto kultinių lietuviškų roko grupių pasirodymų scenose praktiškai neišlikę, vis tik filmo kūrėjai, peržiūrėję kalnus kino kronikų, pasitelkę archyvinę medžiagą iš JAV prezidento R. Reigano bibliotekos, Lietuvos valstybės bei asmeninių roko pionierių archyvų, Romualdo Požerskio hipių eros filmuotus kadrus, meistriškai atkuria bitlomanijos epochą. Originali to meto grupių atliekama muzika tapo filmo garsinio takelio dalimi, o kompozitoriaus Tito Petrikio, sukurta tam istoriniam laikmečiui kino muzika, filmo širdimi. Filmas tarsi garsioji „The Beatles“ daina „Yesterday“, skiriama bitlomanijos epochos garbei, tam kas buvo vakar, yra šiandien ir bus rytoj. 


🔴 Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt


Filmo peržiūra vyks Merkinės fabriko Kepsnių ceche, Gardino g. 28, Merkinė

bottom of page