top of page
< Back

Kino edukacija „Roberta“

Filmas_Roberta_Merkinės fabrikas_Merkinė

BALANDŽIO 22 d., ANTRADIENIS

Price:

nemokama

Amžiaus cenzas N16, 1 val 20 min

Dokumentika

⭕️ Kviečiame į kiną! 🎬 Dokumentinio filmo „Roberta“ peržiūrą ir kino edukaciją su režisiere Elena Kairyte. Filmą žiūrėsime Merkinės gimnazijoje (Seinų g. 10, Merkinė) balandžio 23 d., 13 val. ⭕️


⭕️ „Roberta“ - tai dokumentinis filmas – „coming out of age“ istorija apie merginą vardu Roberta, gyvenančią Vilniuje ir ieškančią savo vietos pasaulyje.


Robertai reikia nedaug – ji nori gyventi ramiai, bet nenuobodžiauti. Šios dvi priešpriešos filmo heroję dažnai nuveda į destrukciją. Filme chronologiškai dėliojami herojės gyvenimo įvykiai. Stebint Robertą vis naujame gyvenimo etape, išryškėja jos kartą lydintis ekonominio ir dvasinio nestabilumo, neužtikrintumo, nuolatinio judėjimo jausmas.


Mėgindama įsitvirtinti gyvenime, ji nuolat keičia namus, darbą, pomėgius ir savo įvaizdį. Jos gyvenimas nepastovus ir chaotiškas, vienintelė tikra draugė, prie kurios ji yra iš tiesų prisirišusi - šunelė Aja.


Roberta gali prisitaikyti prie įvairių gyvenimo aplinkybių, ji neturi ambicijų būti geriausia, nesiekia išsilavinimo, geresnio darbo, komfortiškesnio gyvenimo. Ji puikiai perteikia šio amžiaus dvasią - ekonominio ir dvasinio nestabilumo, neužtikrintumo, nuolatinio judėjimo jausmą. Šiame dokumentiniame filme pasakojama Robertos istorija yra universali, nes tokiomis nuotaikomis gyvena ne tik Lietuvos, bet ir dauguma Europos jaunų žmonių. Stebint kelis metus fiksuotą Robertos kasdienybę ir pasirinkimus, ima ryškėti jauno šiuolaikinio žmogaus portretas ir jį lydintys vidiniai bei išoriniai sunkumai.


🔴 Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt

bottom of page