top of page
< Back

Kino edukacija. „El Padre Medico“

El Padre Medico_Merkinės fabrikas_Merkinė

KOVO 21 d., KETVIRTADIENIS

Price:

nemokama

01 val. 42 min.

Dokumentika

⭕️ Kovo 21 dieną, ketvirtadienį, 18 val., kviečiame į nemokamą kino edukaciją Merkinės fabriko Kepsnių ceche. 🎞️ Žiūrėsime neeilinės istorijos filmą „El Padre Medico“ ir susitiksime su filmo režisieriumi Vytautu Puidoku.


⭕️ Dokumentinio filmo kūrėjai leidžiasi į Brazilijos džiunglių gilumą vedini didingo Aleksandro Ferdinando Bendoraičio (1919-1998) asmenybės mito. Jis byloja apie kilnų gydytoją, pasišventusį misionierių, Antrojo pasaulinio karo pabėgėlį iš Lietuvos, savo rankomis sukūrusį plaukiojančių ligoninių tinklą, teikusį pagalbą tūkstančiams Amazonės baseine gyvenančių žmonių ir įkūrusį dvi veikiančias ligonines. Tačiau pokalbiai su liudininkais, prabangaus asmeninio gyvenimo detalės, sąsajos su nusikaltimais ir tikrosios tapatybės paieškos pradeda griauti filmo kūrėjų planus papasakoti „Motinos Teresės iš Lietuvos istoriją. Sunku patikėti, jog ši dramatiška istorija yra apie tikrą lietuvį Amazonės džiunglėse.


🔴 Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt

bottom of page