top of page
< Back

Kino edukacija. „Ateities istorija. Lietuva"

Ateities istorija Lietuva_Merkinės fabrikas_Merkinė

KOVO 12 d., ANTRADIENIS

Price:

nemokama

Dokumentika

⭕️ Kovo 12 dieną, antradienį, 13.00 val. kviečiame į nemokamą Merkinės fabriko kino edukaciją Merkinės V. Krėvės gimnazijos aktų salėje. 🎞️ Žiūrovų lauks dokumentinis filmas „Ateities istorija. Lietuva“ ir edukacija su filmo režisiere Giedre Genevičiūte.

⭕️ Dokumentinis filmas „Ateities istorija. Lietuva“ skirtas įkvėpti jaunąją kartą rinktis studijas Lietuvos universitetuose. Jis pasakoja apie mokslininkų kelią ir jų unikalius išradimus, kurių gausa ir pribloškia, ir įtraukia į vientisą filmą apie naują saugesnį ir tvaresnį pasaulį, kurį galime sukurti drauge. Tai nuostabi kelionė ten, kur patenka tik mokslininkai. 

⭕️ Filme pristatoma 16 mokslinių išradimų – projektų. Net 6 iš jų pasaulinio lygio – pirmą kartą mokslo pasaulį išvydę Lietuvoje. Tai ir  garsiosios „genų žirklės“, kurios gali „iškarpyti“ paveldimas ligas, ir mokslininkų grupės pasiektas saulės elementų efektyvumo pasaulio rekordas bei išrastas „gyvybės eliksyras“.  Tai ir pirmoji mobilioji balso skenavimo programėle pasaulyje bei analogų pasaulyje neturintis lietuviškas įrankis NAAS, skirtas informacinių grėsmių prevencijai. Ir tai tik nedidelė dalis Lietuvos universitetų mokslininkų išradimų, su kuriuos kviečia susipažinti filmas „Ateities istorija. Lietuva“.

🔴 Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt

bottom of page